LAJMI I FUNDIT:

Adnan Januzajt po i hapet dera e rikthimit në kombëtaren belge

Adnan Januzajt po i hapet dera e rikthimit në kombëtaren belge

Adnan Januzaj mund të kthehet te kombëtarja belge.

Reklama

Kështu së paku ka thënë për mediat e atjeshme trajneri i kësaj kombëtareje Roberto Martinez.

Ish-trajneri i Evertonit në një intervistë për televizionin ‘Sky Sport’ ka vlerësuar lartë anësorin prej Kosovës.

Të gjitha lajmet rreth Adnan Januzajt
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Adnan Januzajt

“Ne të gjithë e shohim talentin natyral që ka. Ai është një tip i futbollistit që mund ta bëjë diferencën kur ka topin”, ka deklaruar Martinez.

“Unë mund t’i japë shpresa të mëdha atij, sepse ne nuk kemi një futbollist kreativ që mund të luajë në krahun e majtë. Duke parë mënyrën se si ne luajmë, ai mund të shkëlqejë në atë rol në kombëtare”.

Kujtojmë se Januzaj mund të luajë edhe për përfaqësuesen e Kosovës, por me këtë vlerësim të Martinezit, vështirë se do të pranonte të luante për vendlindjen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori