Abdu Rozik është bërë sensacion në mediat sociale në vitet e fundit dhe tashmë e ka realizuar ëndrrën për t’u takuar me Cristiano Ronaldon te Manchester Unitedi.

Reklama

I njohur jozyrtarisht si këngëtari më shtatshkurtër në botë, i riu njihet edhe për rivalitetin e tij me Hasbulla, gjë që u ka ndihmuar të dyve që të bëhen yje.

Kështu, Rozik po e shfrytëzon famën e tij duke qenë pjesëmarrës në ndeshjen e Ligës Premier ndërmjet Djajve të Kuq dhe Watford në Old Trafford, ku i takoi disa yje të Unitedit duke përfshirë edhe Paul Pogban.

Në fotografi, vizita e Abdu Rozik në Old Trafford

Kush është Abdu Rozik

Abdu Rozik është një këngëtar dhe influencues në rrjetet sociale nga Taxhikistani, i cili fillimisht u bë i njohur përmes publikimit të këngëve të tij në kanalin e YouTube, ‘Avlod Media’, ndërsa njëra prej këngëve kaloi nëntë milionë shikime.

Reklama
Reklama

Porse, ishte rivaliteti i tij me Hasbulla – që njihet si ‘Mini Khabib’ (për shkak të afërsisë me legjendën e UFC-së, Khabib Nurmagomedov) – në një shfaqje ballë për ballë të stilit të UFC-së që i bëri të dy jashtëzakonisht të njohur në mediat sociale.

Paraqitja e tyre ka nxitur kuriozitet për moshën e tyre. Rozik i cili si fëmijë ka vuajtur nga rakiti – sëmundje e fëmijëve e shkaktuar nga mungesa e vitaminës D, e karakterizuar nga kalcifikimi i papërsosur, zbutja dhe shtrembërimi i kockave që zakonisht rezulton me këmbët në formë harku – është 18 vjeçar, ndërsa i të njëjtës moshë është edhe Hasbulla.

UFC thuhet se 'ofron 1.5 milion dollarë' për luftën mes Hasbullah dhe Abdu Rozik UFC thuhet se 'ofron 1.5 milion dollarë' për luftën mes Hasbullah dhe Abdu Rozik
Reklama

Dyshja njëherësh kishin një përleshje gjatë ‘UFC 267’ kur edhe shkëmbyen grushte dhe shkelma, kryesisht për t’i argëtuar tifozët.

Reklama

Sidoqoftë, fansat e tyre janë akoma në pritje që ta shohin duelin ndërmjet Hasbulla dhe Abdu në ring. /Telegrafi/