Po, mund të jetë fati joshës. Po, 2020 ishte një farsë tejet dëshpëruese për njerëzimin.

Por diçka e mirë duhet të ndodhë në vitin 2021, apo jo?

Shumë gjëra që u anuluan në vitin 2020 janë përsëri këtë vit. Me paramendim, raporton cnn.

Dhe shumë aktivitete të zakonshme që më parë i kemi marrë të dhëna mund të kthehen ngadalë në jetën tonë, gjëra të tilla si përqafimi dhe të mos jesh i shqetësuar për të hipur në aeroplan, transmeton Telegrafi.

Nëse gjithçka shkon si duhet, ne mund të guxojmë të presim me padurim këto pika të dukshme në 2021.

1. Lojërat Olimpike në Tokio

2. Eurovisioni

3. Rover Perseverance i NASA-s zbarkon në Mars

4. Udhëtime dhe tubime të mëdha

5. Imuniteti i përhapur gjerësisht anti COVID-19

6. Kampionati Evropian

7. Kupa Botërore e Kriketeve T20

8. Përvjetori i 50 i Walt Disney World

9. Politika dhe veprime të reja për klimën

10. Inaugurimi i Joe Bidenit, si president i SHBA-së

11. Emisionet e reja televizive 

12. Filma të rinj

13. Tom Cruise udhëton drejt hapësirës

14. Familja më e madhe e gjinkallave 

15. 6G

16. Inteligjenca artificiale

17. Shpërndarje me dronë

18. Mbretëresha Elizabeth II-të mbush 95 vjet

19. Koncerte të planifikuara

20. Albume të reja

21. Dhe për fund – përqafime pa u ndrojtur nga virusi