LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria fiton me qetësi, kryeson e vetme para Italisë dhe Spanjës (Video)

Shqipëria fiton me qetësi, kryeson e vetme para Italisë dhe Spanjës (Video)

Shqipëria ka shkuar në kuotën e gjashtë pikëve, pas fitores kundër Lihtenshtajnit me rezultat 2-0.

Reklama

Djelmoshat e Gianni de Biasit e nisën takimin mirë dhe më qetësi kërkonin rastin për gol.

Më goditjen e parë në portë kuqezinjtë kaluan në epërsi. Ishte minuta e 12 ku pas një aksioni të bukur nga e majta ku Aliji harkoi në zonë dhe gjeti kokën e Odise Roshit, i cili pason bukur te Hyka që shënon në afërsia. Ishte edhe portieri që e ndihmoi golin.

hyka 1

Lojtari më në formë i Shqipërisë ishte Roshi që rrezikoi dy herë radhazi në minutën e 24-të dhe 28-të.

Edhe Gjimshit provoi me kokë në minutën e 30-të, por pa sukses.

Në fund të pjesës së parë Shqipëria mbetet pa Burim Kukelin që u largua shkaku i lëndimit.

Në pjesën e dytë i pari rrezikoi Lila, që gjuajtja e tij shkoi jashtë.

Në minutën e 69, Balaj rrezikon, por portieri i Lihtenshtajnit bënë pritje bravuroze.

Pas vetëm një minute erdhi edhe goli i qetësisë. Harkon Hysaj dhe me kokë ngulit topin në rrjetë Balaj për 2-0.

Deri në fund Shqipëria e kontrolloi ndeshjen dhe provoi disa herë nga distanca.

Kuqezinjtë pas kësaj ndeshje kanë 6 pikë dhe udhëheqin në renditje para Spanjës dhe Italisë që kanë nga 4 pikë. /Telegrafi/

Goli i Hykës

Goli i Balajt

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori