Aktorët përpiqen më së miri për të marrë karakter në grup, dhe të gjitha ndjenjat romantike mund të jenë dërrmuese brenda skenarit. Ndonjëherë ngrohja në ekran e gjen rrugën e saj në marrëdhëniet e botës reale.

Bright Side ka prezantuar së fundmi një listë me çiftet më të nxehta televizive, të cilët u bënë bashkë në film, por edhe në jetë.

Kit Harington dhe Rose Leslie — Game of Thrones

Një nga episodet më të dashura të dashurisë në sezonin e dytë të serialit televiziv popullor ishte ai midis bastardit Jon Snow dhe vajzës së egër Ygritte. Duke mos humbur kohë, aktorët e bënë romancë të vërtetë në jetën e tyre jashtë ekranit. Sipas Kit Harington, në qoftë se ju tërheq dikush, dhe pastaj ata shpreh interesim për ju në dashuri brenda filmit, atëherë ajo bëhet shumë e lehtë realitet. Peizazhi i mrekullueshëm islandez ku zhvilluan xhirimet episodit, i shtoi disa nxehtësi romancës në rritje.

Reklama
Reklama

Josh Dallas dhe Ginnifer Goodwin— Once Upon a Time

Befasia e radhës ndodhi në “Once upon a Time”, Ginnifer dhe Josh ndjenin tërheqjen e tyre në diçka që po i tërhiqte ata më shumë se vetëm një përrallë mes Snow White dhe Prince Charming (personazhet e filmit). Ata u lidhën për disa vjet, u martuan dhe u bënë prindër. Tani nuk mund të thuhet se dashuria e filmave vazhdon edhe përtej botës reale.

Mila Kunis dhe Ashton Kutcher — That ’70s Show

Në vitin 1998, në fillim të karrierës së tyre aktive, Mila dhe Ashton luajtën një histori dashurie në disa seri televizive. Mila ishte vetëm 14 vjeçe dhe puthja në ekran me Ashton ishte në të vërtetë puthja e saj e parë në jetë. U deshën shumë vite që të dy të kuptonin se ishin të destinuar për njëri-tjetrin. Çifti u martua në vitin 2014, dhe tani ata ndjehen edhe më të lumtur që familja e tyre u shtua me një vajzë.

Reklama
Reklama

Caitriona Balfe dhe Sam Heughan — Outlander

Thashethemet rreth statusit të marrëdhënieve Caitriona dhe Sam ndjekin çiftin kudo: ose ata janë parë duke mbajtur duart ose duke marrë pjesë në një aktivitet shoqëror së bashku. Fansat e shfaqjes televizive duket se besojnë se romani është i vërtetë, sepse çështja midis infermieres së luftës Claire dhe luftëtarit Jamie Fraser është po aq ‘e nxehtë’ sa Dielli.

Alyson Hannigan dhe Alexis Denisof — Buffy the Vampire Slayer

Çifti u takua për herë të parë në serinë televizive të dramës “Buffy the Vampire Slayer”. Ata u martuan në vitin 2003 kur mbaroi seria televizive. Tani Alyson dhe Alexis jetojnë të lumtur me dy vajzat e tyre.

Reklama

Ian Somerhalder dhe Nina Dobrev — The Vampire Diaries

Reklama

Shfaqja ‘ndjek’ jetën e Elena Gilbert, e cila e gjen veten në mes të një trekëndëshi dashurie mes dy vëllezërve të mrekullueshëm vampirë: Stefan dhe Damon. Ndryshe nga shfaqja, zgjedhja e dashurisë në jetën reale ishte shumë e thjeshtë për të. Nina dhe Ian datuan për disa vite dhe u ndanë në vitin 2013 me marrëveshje të përbashkët. Ata mbetën miq pa ndjenja të forta për njëri-tjetrin.

Kaley Cuoco dhe Johnny Galecki — The Big Bang Theory

Ky çift në fshehtësi doli për rreth dy vite, ndërsa personazhet e tyre në ekran, Penny bjonde e bukur dhe shkencëtari i zgjuar Leonard, shkuan nëpër uljet dhe ngritjet e një marrëdhënieje. Megjithëse fansat e donin çiftin televiziv, romanca e tyre e vërtetë nuk zgjati shumë. Bashkë-yjet mbeten miq të mirë.

Reklama
Reklama

Blake Lively dhe Penn Badgley — Gossip Girl

Blake dhe Penn kishin ngrohur atmosferën e vendosur për gati katër sezonat e ‘Gossip Girl’ me romancën e tyre. Pas shpërbërjes, ata mbetën miq të mirë. Penn u nda nga Blake në ditën kur ajo dhe aktori Ryan Reynolds u martuan.

Lea Michele dhe Cory Monteith — Glee

Romantizimi mes aktorëve filloi në vitin 2012, pak pas fillimit të serialit muzikor komedi-drama Glee. Ata kaluan të gjithë kohën e lirë së bashku, duke planifikuar një jetë të ardhshme dhe duke u rritur së bashku. Por fati ndryshoi planet e tyre. Në vitin 2013, Cory vdiq nga abuzimi i substancave. U desh forca e madhe që Lea të shërohej nga kjo traumë. Vetëm kohët e fundit ajo ka filluar përsëri jetën e saj personale. Sipas saj, ajo ndjen praninë e Corit nga ana e saj çdo ditë.

Reklama
Reklama

Tom Hardy dhe Charlotte Riley — Wuthering Heights

Riley dhe Hardy u takuan për herë të parë kur filluan të punonin në seri televizive “Wuthering Heights”. Ata të dy ndjenë një tërheqje të ndërsjellë. Një vit pas përfundimit të xhirimeve, ata nuk mundën t’i rezistojnë pasionit të tyre dhe të fillojnë takimet. Në vitin 2014, çifti fshehurazi u martua në një kështjellë franceze të shekullit të 18-të, larg paparacëve të bezdisshëm. Në vitin 2015, Tom dhe Charlotte u bënë prindër. /Telegrafi/