LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Van Bommel emërohet trajner PSV-së

Zyrtare: Van Bommel emërohet trajner PSV-së

Skuadra holandeze, PSV Einthoven kanë emëruar zyrtarisht ish-mesfushorin Mark van Bommel si trajnerin e tyre të ri.

Reklama

Van Bommel ka nënshkruar një kontratë tre-vjeçare me PSV-në gjatë ditës së enjtë.

Ish-mesfushori i njohur zëvendëson Phillip Cocun, i cili u largua për të marrë përgjegjësinë e gjigantëve turq të Fenerbahce.

Holandezi bëri 39 paraqitje për Milanin midis viteve 2011 dhe 2012, duke ndihmuar Rossonerët të fitojnë Scudetton e tyre të fundit.

Ai gjithashtu luajti edhe për skuadrat e Barcelonës dhe Bayern Munichut, si dhe duke luajtur 79 herë për vendin e tij, duke përfshirë edhe finalen e Kupës së Botës 2010.

Van Bommel aktualisht është ndihmës i trajnerit t Australisë, Bert van Marëijk, në Rusi.

PSV, nga ana e tyre, kanë fituar tre nga katër titujt fundit në Eredivisie. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Premier League
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

Liga e Kampionëve
Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori