LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Mourinho dhe Tottenham kryejnë transferimin e parë këtë verë, Hojbjerg nënshkruan me Spurs

Zyrtare: Mourinho dhe Tottenham kryejnë transferimin e parë këtë verë, Hojbjerg nënshkruan me Spurs

Tottenham ka nënshkruar mesfushorin Pierre-Emile Hojbjerg për pesë vitet e ardhshme, ndërsa ai vjen nga Southampton.

Reklama

25-vjeçari i është bashkuar e klubin londinez për një shumë të pazbuluar deri tani, por mendohet të jetë diku rreth 20 milionë.

Lojtari kishte thënë se ka dëshirë që të punojnë nën Jose Mourinhon dhe të bëhet së nënshkrimi i parë i klubit të verës.

Hojbjerg ishte lider te Southamphton, por nuk pranoi të të nënshkruajë një kontratë të re.

Për danezin kishte interes edhe nga Evertoni, por mesfushori dëshironte të punonte me Mourinhon te Spurs, gjë që kishte bërë që marrëveshja të kryhej shpejtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori