LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Drita prezanton Donat Hasanajn

Zyrtare: Drita prezanton Donat Hasanajn

Klubet kosovare po vazhdojnë të përforcojnë radhët e tyre me lojtar të ri para fillimit të sezonit të ri.

Reklama

Një ndër to është edhe skuadra gjilanese e Dritës, e cila gjatë ditës së sotme ka sjell edhe një lojtar.

Bëhet fjalë për ish-mesfushorin e Prishtinës, Donat Hasajn, i cili është prezantuar gjatë ditës së sotme te bardhekaltërit.

Hasanaj që është pjesë e Kosovën U-21 mund të luajë në disa pozita, si mesfusha dhe mbrojtje. Kujtojmë se 21-vjeçari ishte i huazuar për një edicion edhe te klubi nga Obiliqi, KEK-u.

Ndryshe, Drita deri më tani ka transferuar edhe Ilir Blakçorin, Hamdi Namanin, Drilon Islamin, Izair Eminin, Darko Tofiloskin dhe Valmir Kutllovcin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori