Eintracht Frankfurti ka bërë të ditur se ka rinovuar kontratën me Diant Ramajn deri në vitin 2027.

Portieri i dytë i klubit të Bundesligës gjermane u transferua verën e vitit të kaluar nga Heidenheimi 1864

“Eintracht Frankfurt po ec përpara me planet e tyre për të ardhmen. Pas Tutas, Diant Ramaj, i riu ka bërë një rinovim afatgjatë me klubin tradicional dhe ka zgjatur kontratën me tre vjet deri në vitin 2027. Portieri i dytë u transferua nga FC Heidenheim 1846 me një kontratë deri në 2024”.

Reagimi i portierit shqiptar, Diant Ramaj pasi fitoi Ligën e Evropës me Eintracht Frankfurtin Reagimi i portierit shqiptar, Diant Ramaj pasi fitoi Ligën e Evropës me Eintracht Frankfurtin

“Fakti që 20-vjeçari ishte i aftë për Bundesligën në vitin e tij të parë nën drejtimin e Jan Zimmermann dhe së bashku me Kevin Trapp dhe Jens Grahl u dëshmua jo pak më 16 janar, kur ai luajti për Frankfurt në një ndeshje konkurruese për herë të parë në një barazim 1-1 në Augsburg, ndërsa bëri edhe debutimin e tij profesional. Ai gjithashtu u paraqit edhe për kombëtaren gjermane U20 për herë të tretë në nëntor”, thuhet në njoftimin e tyre.

Ramaj shihet si një portier që ka potencial të madh për të ardhmen, andaj Eintracht Frankfurti e blindoi atë me marrëveshje të re. /Telegrafi/