Roma ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e sulmuesit të njohur francez, Gregoire Defrel.

Defrel kalon te Roma nga Sassuolo pasi e kërkoi atë gjatë afatit kalimtar.

Lajmet e fundit rreth Romës Lajmet e fundit rreth Romës

Roma konfirmimin e bëri në Twitter me anë të një video shumë të çuditshme, në fund të së cilës shfaqet i buzëqeshur Defrel.

Lojtari nuk kishte hapësirën e duhur te Sassuolo dhe te Roma shihet si një lojtar që mund të bëj diferencën. /Telegrafi/