LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Banega i bashkohet Sevillës

Zyrtare: Banega i bashkohet Sevillës

Ever Banega është zyrtarisht futbollist i Sevillës.

Reklama

Tani ka ardhur zyrtarizimi, pasi ka qenë vetë Ever Banega, nëpërmjet faqes së tij në internet, që ka konfirmuar se lë Interin, për t’u kthyer te Sevilla.

Vetëm një vit zgjati aventura e mesfushorit në Itali, ndërsa tashmë vjen kthimi në shtëpi, pasi te Sevilla, Banega ka qenë një idhull dhe largimi i tij vjet ishte i çuditshëm.

Argjentinasi kërkoi një aventurë të re, por duket se është penduar rëndë që ndërroi ambient dhe tashmë ka gjetur marrëveshjen me Sevillen, që e mirëpret, edhe pse e humbi falas dhe do të detyrohet të paguajë disa milionë euro për ta rimarrë.

Sezoni i Interit ishte i zi, por Banega shënoi gjashtë gola e dha tetë asistime.

Gjithsesi, nuk është se tek Interi do ta qajnë largimin e tij, pasi si gjithë lojtarët e Interit, Banega pati një rendiment larg pritshmërie. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori