Zvicra shënon fitore të lehtë, vazhdon e vetme në krye të Grupit B (Video)

Përfaqësuesja e Zvicrës ka vazhduar me fitore për kualifikimet e kampionatit botëror ‘Rusi 2018’.

‘Helvetikët’ kanë triumfuar pa problem ndaj Andorrës në shtëpi me rezultat të thellë 3-0.

Zviceranët dominuan nga fillimi i ndeshjes, ndërsa dy minuta para fundit të pjesës së parë shënuan golin e parë në këtë sfidë.

Ishte super ylli kosovar, Xherdan Shaqiri që asistoi bukur për Haris Seferovic që shënoi për 1-0.

Edhe golin e dytë për Zvicrën e shënoi Seferovic pasi kishin kaluar 63 minuta lojë.

Ndërkohë katër minuta më vonë, kapiteni Stephan Lichtsteiner trefishoi epërsinë e zviceranëve pas asistimit nga Remo Freuler.

Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi dhe Granit Xhaka ishin titullar te Zvicra, ndërsa Valon Behrami dhe Blerim Xhemaili nuk kishin minuta në këtë sfidë.

Pas shtatë ndeshjeve në Grupin B, zviceranët prinë të vetëm me 24 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Më pak se 200 minuta të luajtura, por tre gola të shënuar – Arda Guler po shkëlqen me Real Madridin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta