LAJMI I FUNDIT:

Zuckerberg: Një numër i madh lajmesh të rrejshme vijnë nga Maqedonia

Zuckerberg: Një numër i madh lajmesh të rrejshme vijnë nga Maqedonia

Mark Zuckerberg, pronari i “Facebook”, ka dalë para deputetëve të Parlamentit Evropian (PE), ku ka folu rreth çështjes së lajmeve të rrejshme, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Ai ka thënë se një numër i madh lajmesh të rrejshme vijnë nga Maqedonia, duke shtuar se rrjeti social që drejton tashmë ka ndaluar një numër të madh faqesh që publikojnë lajme të rrejshme.

Zuckerberg kërkoi falje për skandalin me agjencinë “Cambridge Analytica”, dhe ndikimi i skandalit mbi rreth 2,7 milionë qytetarëve të BE-së.

Njiherit, ai tha se Facebook është i rëndësishëm për evropianet, duke kërkuar falje që nuk ka bërë mjaftueshëm për të penguar keqpërdorimet e platformës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Lajme
Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Lajme
​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Kalo në kategori