LAJMI I FUNDIT:

Zjarr i madh në një qendër tregtare në Beograd, helikopterët dhe  zjarrfikësit në terren – nuk raportohet për të lënduar

Zjarr i madh në një qendër tregtare në Beograd, helikopterët dhe  zjarrfikësit në terren – nuk raportohet për të lënduar

Në qendrën tregtare kinezë në Beograd ka shpërthyer një zjarr i madh.

Për shuarjen e zjarrit janë angazhuar edhe njësitet e helikopterëve, si dhe mbi 70 zjarrfikës, transmeton Telegrafi.


Tym i zi është parë duke u ngritur në qiell nga qendra tregtare në Beograd.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo shumën e dëmeve materiale që është shkaktuar nga zjarri.

Gjithashtu nuk dihet shkaku që çoi te shpërthimi i madh i zjarrit.

Qytetarët thonë se kanë dëgjuar shpërthime të fuqishme si pasojë e disa bombolave të gazit, që u përfshin nga zjarri që gjendeshin brenda lokaleve ku servohet ushqimi i shpejtë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Evropa
Publikohen imazhet e reja të bombarduesit të ri amerikan B-21 Raider, është i armatosur me armë bërthamore

Publikohen imazhet e reja të bombarduesit të ri amerikan B-21 Raider, është i armatosur me armë bërthamore

Amerika
Putin pretendonte se janë “më modernet”, por tanket ruse T-90 me lehtësi po shkatërrohen nga ukrainasit – pamje që e dëshmojnë

Putin pretendonte se janë “më modernet”, por tanket ruse T-90 me lehtësi po shkatërrohen nga ukrainasit – pamje që e dëshmojnë

Evropa
Netanyahu thotë se sulmet ajrore izraelite që vranë dhjetëra persona në Rafah ishin “gabime tragjike”

Netanyahu thotë se sulmet ajrore izraelite që vranë dhjetëra persona në Rafah ishin “gabime tragjike”

Azia
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Evropa
Kalo në kategori