LAJMI I FUNDIT:

Zinxhiri i hoteleve zbulon gjësendet më të çuditshme të lëna pas: gomarët, këlyshët dhe pikturën e Mbretëreshës Elizabeth

Zinxhiri i hoteleve zbulon gjësendet më të çuditshme të lëna pas: gomarët, këlyshët dhe pikturën e Mbretëreshës Elizabeth

Gjithmonë kontrolloni dhomën tuaj të hotelit përpara se të dilni – nuk e dini kurrë se çfarë mund të keni harruar aty brenda.

Zinxhiri i hoteleve Travelodge zbuloi gjësendet më të çuditshme që kanë mbetur nëpër 580 hotelet e tyre në Mbretërinë e Bashkuar, të renditura në auditimin e tyre e gjësendeve të humbura dhe të gjetura në 2022. Ndonëse mund të prisni një ose dy karikues telefoni të braktisur, gjësendet që u gjetën nga shërbyesit e dhomave gjatë 12 muajve të fundit ishin pak më ekstravagante dhe kurioze se kaq.

Me gjësendet e lëna pas – si reliktet mbretërore dhe një pikturë me ngjyra vaji të Mbretëreshës Elizabeth II, kjo e fundit e rezervuar në dhomën e saj – zëdhënësja e Travelodge Shakila Ahmed tha se gjësendet e harruara nga ana e mysafirëve në fakt kishin një anë pozitive, raporton NY Post, transmeton Telegrafi.

One guest booked an extra room for his oil painting of Queen Elizabeth II and then forgot to take the painting when he left.

“Është interesante, auditimi i gjësendeve të humbura dhe të gjetura i vitit 2022 zbuloi gjithashtu se ne jemi një komb që përpiqemi për një mënyrë jetese të shëndetshme, pasi kemi parë një rritje të konsiderueshme të orëve inteligjente të mbetura pas në hotelet tona Travelodge gjatë 12 muajve të fundit,” tha Ahmed.

Në hotelin Bath Central, një palë këlyshësh japonezë Chin – të quajtur J.Lo dhe Ben, pas rindezjes së çiftit të Hollivudit Jennifer Lopez dhe Ben Affleck – mbeten pas pasi pronarët e tyre gabimisht menduan se i kishte marrë njëri nga ta. Thuhet se ata u larguan me automjete të veçanta, vetëm për të shkuar në shtëpi dhe për të kuptuar gabimin e tyre; burri u kthye për të marrë miqtë me gëzof të cilët ai i kishte harruar.

A pair of Japanese Chin puppies called JLo and Ben were left behind - then quickly picked up by their owners.

Fatkeqësisht, ato nuk ishin kafshët e vetme të lëna pas. Në Poole North Travelodge, 2 gomarë, të quajtur Daisy dhe Duke, u harruan nga pronarët e tyre të rinj, të cilët i kishin blerë ata në zonën e hotelit ndërsa qëndronin atje.

Të gjitha sendet e lëna pas në hotelet Travelodge që nuk janë kërkuar brenda tre muajve i janë dhuruar dyqaneve lokale të British Heart Foundation Charity Shops. /Telegrafi/