Pasi që mbaruan ecuria prej 40 ndeshjeve pa humbje është vënë në pikëpyetje nga mediat portieri Keylor Navas që pësoi dy herë ndaj Sevillas. 

Kiko Casilla shihet si zëvendësues, por për të ardhmen Thibaut Courtois, është zgjidhja që Los Blancos e mendojnë që një kohë.

“Navas është shumë i mirë, ai ka pasur një sezon të mirë dhe ka bërë shumë mirë. Ai është portieri ynë për 40 ndeshje pa humbje dhe nuk mund t’ia humbim këtë”.

“Jam i lumtur me Kikon dhe Ruben Yanez po ashtu. Këta janë tre portierët e mijë dhe nuk dua t’i ndryshojë. Është normale pas humbjes të flitet, por këta tre mbesin të njëjtë për mua”, ka thënë Zidane.

Ai ka luajtur me formacionin 3-5-2  në ndeshjen me Sevillën. /Telegrafi/