Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur pas fitores ndaj Real Sociedadit në La Liga.

Francezi ka lavdëruar Gareth Bale dhe Borja Mayoral dhe gjithë lojtarët për punën e madhe që po bëjnë.

“Jam shumë i lumtur për Mayoral. Ai përfitoi nga mundësia që ia dhashës”.

“Do të ketë një të ardhme të madhe. Jam i lumtur edhe Balen, kemi shikuar te ai lojtarin e madh që është”.

“Jam shumë i lumtur për punën që po bën skuadra ime”, ka thënë Zidane. /Telegrafi/