Pamjet emocionuese të ish-trajnerit të Real Madridit, Zinedine Zidane, duke u përpjekur të hipte në kalë, janë shfaqur në internet.

Francezi, një legjendë e vërtetë e Los Blancos, është i papunë që kur u larguar nga ekipi spanjoll për herë të dytë si trajner.

Ai është menduar të marrë drejtimin e ekipit kombëtar francez pas përfundimit të Kupës së Botës FIFA 2022, pro që ende nuk ka ndonjë lëvizje konkrete.

Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Ndërsa 50-vjeçari po e shijon kohën e tij e tij të lirë dhe pret të kthehet në drejtimin e futbollit, një pamje interesante e elegancës së tij jashtë fushës ka bërë xhiron e rrjeteve sociale

Reklama

Zidane po bëhej gati të kalëronte, por gjërat nuk shkuan siç ai e kishte menduar.

Reklama

Pozicioni i çekuilibruar i kalit çoi pa dashje në rrëzimin e fituesit të Kupës së Botës në vitin 1998, megjithatë, ishte qetësia dhe teknika e tij për t’u rrokullisur dhe për të shmangur një rrëzim të fortë. /Telegrafi/