LAJMI I FUNDIT:

Zëvendësministri Durmishi theu rregullat e trafikut rrugor, drejtoi veturën pa rrip sigurie

Zëvendësministri Durmishi theu rregullat e trafikut rrugor, drejtoi veturën pa rrip sigurie

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës Liburn Aliu bashk me zëvendës ministrin Hysen Durmishi kanë treguar se janë duke inspektuar punimet në autostradën e Gjilanit.

Aliu përmes një video mesazhi të publikuar në Facebook është shfaqur me Durmishin në veturën e tyre në lëvizje, mirëpo Durmishi i cili është shoferi i veturës nuk e ka vendosur rripin e sigurisë.


“Bashkë me zv. ministrin Durmishi dolëm sot në autostradën e Gjilanit, respektivisht po inspektojmë punimet e asfaltimit në Lotin 8 të kësaj autostrade”, ka thënë Aliu.

Ai po ashtu tha se në mbledhjen e Qeverisë kanë marrë vendim për shpronësimin e pronave që lidh Prizrenin me Tetovën.

Ndërkaq, sipas Neni 187 për përdorimin e rripit të sigurisë thuhet: “Në automjetin për udhëtarë dhe në mjetin transportues shoferi dhe të gjithë personat të cilët gjenden në mjet duhet t’i përdorin rripat e sigurisë, siç e parasheh prodhuesi i atij automjeti”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet asambleisti i LVV-së në Prishtinë, ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Arrestohet asambleisti i LVV-së në Prishtinë, ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Prishtina
Vërshime të mëdha në Pejë, Muhaxheri thotë se situata është nën kontroll

Vërshime të mëdha në Pejë, Muhaxheri thotë se situata është nën kontroll

Komunat
Çka fitojnë shqiptarët nga qeveria e re në Maqedoni të Veriut?

Çka fitojnë shqiptarët nga qeveria e re në Maqedoni të Veriut?

Politikë
Trafikimi me qenie njerëzore, DASH del me rekomandime për Kosovën

Trafikimi me qenie njerëzore, DASH del me rekomandime për Kosovën

Lajme
Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Lajme
Aksion i madh i Inspektoratit në disa qytete: Mbyllen 30 biznese të “muzikës live” dhe “qendrave të masazheve”

Aksion i madh i Inspektoratit në disa qytete: Mbyllen 30 biznese të “muzikës live” dhe “qendrave të masazheve”

Lajme
Kalo në kategori