LAJMI I FUNDIT:

Zëdhënësi i Putinit: Askush nuk e do Rusinë

Zëdhënësi i Putinit: Askush nuk e do Rusinë

Sekretari i shtypit i Presidentit të Federatës Ruse, Dmitry Peskov, ka thënë se “askush nuk e do Rusinë” në Perëndim.

Reklama

Këtë deklaratë ai e ka bërë derisa po përgjigjej në një pyetje të një gazetari se “kah po shkon Rusia tani?”, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Dhe kjo deklaratë është shpërndarë nga Anton Gerashchenko, një këshilltar i qeverisë ukrainase, i cili ndau një regjistrim të shkurtër të një interviste të Dmitry Peskov.

Sipas Peskov, marrëdhëniet e Rusisë me vendet perëndimore janë në fazën e konfrontimit, përcjell Telegrafi.

“Ne nuk po lëvizim, por tashmë kemi mbërritur në stacionin e quajtur ‘përballje’. Dhe ne duhet të jemi të bashkuar, të fuqishëm dhe duhet të kemi një kufi sigurie, sepse duhet të jetojmë ende në kushtet e kësaj përballjeje”, tha ai.

“Askush nuk na do dhe nuk do të na dojë shumë. Dhe ne nuk kemi nevojë për këtë”, ka shtuar zëdhënësi i Kremlinit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Evropa
Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Azia
Operatori i dronit ukrainas arrin ta shkatërrojë tankun e braktisur rus, përmes kapakut të hapur fut granatën

Operatori i dronit ukrainas arrin ta shkatërrojë tankun e braktisur rus, përmes kapakut të hapur fut granatën

Evropa
Kalo në kategori