Real Madridi mund të sigurojë marrëveshje gjatë verës për Erling Haaland dhe Kylian Mbappe brenda kufirit të pagave të tyre në La Liga në vitin 2022.

Los Blancos janë lidhur shumë me një transferim të lirë për francezin Mbappe pasi kontrata e tij me Paris Saint-Germain skadon në qershor.

PSG mbetet e përkushtuar për të mbajtur Mbappen në Paris, por ish-sulmuesi i Monacos duket se e ka vendosur mendjen për një largim.

Montes: Do të vë bast gjithçka që Perez ka nënshkruar me Mbappen dhe Haalandin Montes: Do të vë bast gjithçka që Perez ka nënshkruar me Mbappen dhe Haalandin

Situata e Haaland në Borussia Dortmund është më e ndërlikuar me një bazë fillestare prej 75 milionë eurosh, që hyn në fuqi në fund të sezonit 2021/22.

Real Madridi do të luftojë me fuqitë e tjera evropiane për yllin norvegjez, por La Liga ka konfirmuar se ata nuk do të tejkalojnë kufirin e pagave të klubit në vitin 2022 nëse bëhet një lëvizje e dyfishtë.

Sipas Diario AS, buxheti aktual i pagave të Real Madridit është 528 milionë euro dhe mund të shtrihet deri në 739 milionë euro, bazuar në të ardhurat e klubit.

Haaland refuzon ofertën e madhe të Man Cityt, shpreson në transferimin te Real Madridi Haaland refuzon ofertën e madhe të Man Cityt, shpreson në transferimin te Real Madridi

Me klubin që pritet të largojë të paktën tre fitues të mëdhenj si Gareth Bale, Isco dhe Marcelo në muajt e ardhshëm, 60 milionë euro shtesë do të shkurtohen nga fatura.

Marrëveshjen e mundshme e Mbappes vlerësohet në 25 milionë euro në vit dhe nuk do të përbente problem, pasi nuk ka kosto tjetër. /Telegrafi/