LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma
Reklama

Jose Mourinho ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me Romën, ndërsa në konferencën për shtyp para ndeshjes me Frosinonen ai sërish tha se refuzoi një ofertë të madhe për të qëndruar në Itali.

Ai u pyet nëse do të nënshkruante një kontratë të re me Romën, edhe pse sezonin e ka nisur shumë keq.


“Nuk më pëlqen të flas hipotetikisht. Nuk mund të përgjigjem nëse nuk ka ndodhur. Por tre muaj më parë isha afër të largohesha dhe shihet si një tragjedi”.

Drejtuesit e Romës kanë besim te Mourinho, pavarësisht fillimit të dobët të sezonit
Lexo po ashtu Drejtuesit e Romës kanë besim te Mourinho, pavarësisht fillimit të dobët të sezonit

“U thashë lojtarëve dhe tifozëve se do të qëndroj dhe ia dhashë fjalën presidentit të Romës. Gjatë verës mora ofertën më të madhe, më të çmendur që ka pasur një trajner në historinë e futbollit. E refuzova sepse u dhashë fjalën lojtarëve, Friedkinit dhe tifozëve”, deklaroi Mourinho.

Eksperti i transferimeve Fabrizio Romano zbuloi se oferta ka ardhur nga Al Hilal i Arabisë Saudite me vlerë prej 30 milionë euro në vit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori