LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet arsyeja e vdekjes së legjendës Diego Maradona

Zbulohet arsyeja e vdekjes së legjendës Diego Maradona

Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona ka vdekur sot (e mërkurë) në moshën 60-vjeçare.

Mbrëmja e së mërkurës ka qenë e hidhur dhe njëkohësisht e kobshme për botën e futbollit.

Kjo pasi është raportuar vdekja e legjendës së madhe të futbollit, argjentinasit Maradona.

Legjenda argjentinase ishte i shtruar në spital në fillim të nëntorit, por një operim në tru shkoi me sukses, ndërsa u lirua para disa ditësh nga spitali.

Por, nuk vonoi shumë dhe Maradona u raportua i vdekur pasi të mërkurën në mëngjes ai pësoi një atak kardiak apo sulm në zemër dhe ndihma e parë në vendin e ngjarjes nuk arriti ta rikthejnë në jetë atë.

Lajmi për vdekjen e Maradonas ka mërzitur të gjithë spektrin sportiv, e në veçanti atë të futbollit, me shumë legjenda e lojtarë aktiv që tani po i kushtojnë rreshta legjendës pas vdekjes së tij. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori