LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen tetë “shtëpi bari” në zona të ndryshme në Angli, kapen shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij

Zbulohen tetë “shtëpi bari” në zona të ndryshme në Angli, kapen shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij

Goditet aktiviteti i kanabisit në Angli. Mediat e huaja shkruajnë se në këtë aktiviteti ishin të përfshirë një burrë nga Shqipëria dhe një ndërtues pronash nga Cardiff Metthew Cleary.

Reklama

Bëhet me dije se Cleary dhe bashkëpunëtori i tij shqiptar Mikel Kujtila kanë prodhuar kanabis me vlerë mijëra paund në tetë ‘shtëpi bari’ kanabisi në qytet.

Policia kishte nisur hetimet në qershor dhe kishte rënë në gjurmët e 33-vjeçarit Kujtila.

Autoritetet kryen kontrolle në telefonin e shqiptarit, ku edhe zbuluan komunikimet me mesazhe të zhvilluara me Cleary i cili më pas u ndalur nga oficerët teksa po ngiste në Range Rover në rrugën Mynachdy.

Brenda automjetit kishte pako me rreth një kilogram rrëshirë kanabisi. Vlera e tij në rrugë u vlerësua në 1,000 £, por gjykata dëgjoi se mund të kishte qenë një lloj maroken me cilësi të lartë, i cili do të kishte vlerë deri në 6,000 £.

Provat i çua oficerë në tetë ‘shtëpi bari’ në zona të ndryshme, afër Cardiff, duke përfshirë në Aberystwyth Street, Cathays Terrace, Llantrisant Road, Coëbridge Road East dhe Rolls Street.

Njëra ishte në një ndërtesë të Pontypridd High Street./abcnews.al/

Në trend Lajme

Më shumë
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Vuçiq thotë se Serbia i zbatoi të gjitha obligimet ndërkombëtare, Kosova asnjë

Vuçiq thotë se Serbia i zbatoi të gjitha obligimet ndërkombëtare, Kosova asnjë

Lajme
Pezullimi nga “Defender Europe ‘23”, çka humbi Kosova?

Pezullimi nga “Defender Europe ‘23”, çka humbi Kosova?

Lajme
Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Kurtin dhe Vuçiqin, flasin për zhvillimet në veri të Kosovës

Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Kurtin dhe Vuçiqin, flasin për zhvillimet në veri të Kosovës

Lajme
Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Politikë
Kalo në kategori