0Shares

Nuk mundet për askënd në botë, as për ne që të jetë e pranueshme për një njeri që ishte bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjoi dhjetëra mijëra qytetarë, burogosi gazetarë, aktivistë të opozitës dhe njerëz të tjerë të pafajshëm, i cili dyshohet për krime financiare. U bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve të ndershëm, patriotë dhe simpatizantëve të tyre për të komentuar mbi programin tonë. Ai duhet të jetë gati për të shkuar në opozitë. Prapa nesh kemi 67 deputetë, që qëndrojnë 700 mijë vota. Tani vijon vetëm ligjërim demokratik i pushtetit dhe asgjë tjetër. Këtë sot ka deklaruar lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një intervistë për Al Jazeera, përcjell Telegrafi Maqedoni.
Në lidhje me caktimin e seancës, por edhe zgjedhjen e kryetarit të Parlamentit, Zaev tha se edhe pse kërkesat Ivanovit janë të paarsyeshme, ata do të ndjekin parimet demokratike dhe të gjitha proceset do t’i drejtojnë përmes institucioneve.

‘Ky program tregon se nuk ka asnjë Deklaratë nga Tirana apo qoftë platformë apo dokumente të tjera, por vetëm programi i qeverisë së ardhshme të Maqedonisë, i cili është 100 përqind në interes të të gjithë qytetarëve, forcon rendin kushtetues dhe afirmon integrimin euroatlantik të vendit’, tha Zaev ndër të tjera. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)