LAJMI I FUNDIT:

Young: Ende nuk e kuptoj pse e shiti Manchester United një lojtar si Lukaku

Young: Ende nuk e kuptoj pse e shiti Manchester United një lojtar si Lukaku

Ashley Young ka thënë se Manchester United ka gabuar me shitjen e Romelu Lukaku te Interi.

Reklama

Ish kapiteni i United, Young, ka zbuluar se ‘nuk mund ta kuptojë’ vendimin e klubit për të shitur Lukakun, me të cilin aktualisht së bashku luajnë në Serie A dhe janë shpallur kampion me Interin.

“Unë e thashë këtë gjë në atë kohë, nuk mund ta kuptoja vendimin [për të shitur Lukakun]”.

“Pavarësisht nëse është bërë shpejt ose jo, Romelu ka treguar që shumë njerëz gabojnë”.

“Ai ka punuar në mënyrë të jashtëzakonshme. Kishte fjalë se ai ishte mbipeshë dhe nuk mund ta bënte këtë gjë apo atë gjë. Ai ka thyer rekord dhe ka bërë histori në Itali, ai ka qenë i pabesueshëm për klubin”.

“Për mua ai ishte fantastik edhe në Ligën Premier, mendoj se ishte zgjedhja e duhur për të. Ai meriton të gjitha përgëzimet që po merr tani”, ka thënë Young. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori