LAJMI I FUNDIT:

Young arrin në Milano për teste mjekësore te Interi

Young arrin në Milano për teste mjekësore te Interi

Ashley Young ka zbarkuar në Milano, ku do t’i nënshtrohet testeve mjekësore te Interi dhe do të përfundojë transferimin nga Manchester Unitedi.

Reklama

34-vjeçari u përshëndet nga reporterët në Aeroportin e Malpensas dhe u zhvendos me makinë në ambientet mjekësore për testet e tij.

Reprezentuesi anglez me 39 paraqitje me kombëtaren dhe shtatë gola në emrin e tij, largohet nga Unitedi me një kontratë gjashtë mujore me mundësi zgjatjeje.

Young pritet t’i kryejë sot testet mjekësore te Interi
Lexo po ashtu Young pritet t’i kryejë sot testet mjekësore te Interi

Ai ka bërë 18 paraqitje konkurruese për Manchester Unitedin këtë sezon.

Raportohet që Interi shpreson të ketë Young në skuadrën e Antonio Contes në kohë për udhëtimin e kësaj fundjave në Serie A te Lecce.

Young është njëri nga disa nënshkrime që Interi shpreson ta kryer këtë muaj.

Christian Eriksen nga Tottenham Hotspur dhe Olivier Giroud nga Chelsea janë duke pritur që të fluturojnë drejt Milanos për marrëveshje me Interin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori