LAJMI I FUNDIT:

Ylli i “The Queen’s Gambit”, Anya Taylor-Joy thotë se ‘nuk është aq e bukur për të qenë në filma‘

Ylli i “The Queen’s Gambit”, Anya Taylor-Joy thotë se ‘nuk është aq e bukur për të qenë në filma‘
Anya Taylor-Joy (Foto: Getty Images)

Ylli i “The Queen’s Gambit”, Anya Taylor-Joy, deklaroi se nuk mendon se është ‘shumë e bukur’ për të luajtur në filma.

Aktorja 24-vjeçare ka marrë vlerësime kritike për performancën e saj magjepsëse si Beth Harmon në dramën e hitit Netflix, dhe përkundër sigurimit të roleve kryesore në filmat “The Witch”, ajo nuk mendon se i takon Hollywood-it të ashtuquajturat standarde bukurie që gjoja kërkohen për ekranin e madh.


“Unë kurrë nuk kam menduar dhe nuk mendoj se do ta mendoj veten si të bukur”, tha Taylor-Joy për The Sun. “Nuk mendoj se jam aq e bukur sa të jem në filma. Tingëllon patetike, por unë jam disi më e çuditshme”.

Anya Taylor-Joy (Foto: Getty Images)

Ajo vazhdoi: “Unë nuk do të shkoj në kinema për të parë filmin tim, do ta shikoj më parë. Bukuria e të qenit në lëkurën tënde është se nuk duhet të shikosh fytyrën tënde”.

Ylli, e cila ishte pjesë e kompanisë së modës ‘Storm Management’ kur ishte 16 vjeçe, gjithashtu zbuloi se ‘me të vërtetë kishte një sulm paniku’ ndërsa filmonte Emman.

“Mendova, unë jam Emma e parë e shëmtuar dhe nuk mund ta bëj këtë”, sepse rreshti i parë në film është, unë jam e pashme, e zgjuar dhe e pasur”, shpjegoi ajo.

Anya Taylor-Joy (Foto: Getty Images)

Ndërkohë, ylli së fundmi foli për Harper’s Bazaar në lidhje me zakonet e saj të bukurisë, çfarë ka në çantë dhe se si ajo e ka kaluar izolimin.

“Unë isha në Londër për izolim”, shtoi ajo. “Unë isha me të dashurin tim dhe dy nga miqtë e mi. Ishte vërtet mirë. Dy javët e para ishin shumë prekëse, por jam gjithashtu mirënjohëse për atë që kam bërë gjatë kësaj periudhe”. /Telegrafi/

Anya Taylor-Joy (Foto: Getty Images)