LAJMI I FUNDIT:

Ylli i “Friends” Matthew Perry, i droguar iu drejtua aplikacioneve të takimeve për të manipuluar femrat 21-vjeçare para se të vdiste

Ylli i “Friends” Matthew Perry, i droguar iu drejtua aplikacioneve të takimeve për të manipuluar femrat 21-vjeçare para se të vdiste

Dreka në “Hotel Bel Air” në Los Anxhelos, një ditë përpara se ai të vdiste në tetor të vitit të kaluar, ylli i “Friends” Matthew Perry po darkonte me modelen dhe ish-mbretëreshën e bukurisë Athenna Crosby.

Mendimi i saj për atë se si dukej ai, vetëm një ditë para se të gjendej me fytyrë poshtë në xhakuzin e tij me të njëjtën sasi ketamine në sistemin e tij si një pacient spitalor nën anestezi të përgjithshme? “Ai po fliste se sa i emocionuar ishte që të kishte një akt të dytë. Ai ishte pozitiv dhe ishte shumë i shëndetshëm”, tha ajo.

Dikush nuk mund të mos pyesë veten se si Crosby mund ta kishte besuar këtë. Zeshkania 25-vjeçare, e cila e njihte Perryn prej disa javësh, më vonë ndau në faqen e saj në Instagram një dedikim që i kishte shkruar në faqen e titullit të librit të tij, shkruan DailyMail.


Me një dorë të lëkundur, vijon: “Libri numër 1 më i shitur, për vajzën numër 1.”
Jo ajo që mund të prisni nga një burrë që kontrollon aftësitë e tij, edhe pse kjo qartë nuk e pengonte atë nga një flirtim i vogël.

Në të vërtetë, kur shikoni prapa në muajt e fundit të trishtuar të jetës së Perryt, duket se vetëm njerëzit që nuk e njihnin mirë e pranuan rrëfimin e tij se ai ishte i pastër, ose njerëzit që për ndonjë arsye zgjodhën të injoronin shenjat gjithnjë e më të dukshme.

Sepse në prapaskenë, zhurmat e shqetësimit për Perryn, me sa duket, për disa kohë ishin shprehur mes atyre që e njihnin më mirë.

Për shembull, Marta Kauffman, bashkëkrijuesen e “Friends”. Pas vdekjes së tij, ajo foli për trishtimin e saj të thellë, por gjithashtu tha se kur ai u shfaq për të filmuar ‘ribashkimin’ jashtëzakonisht të lartë të “Friends” në prill 2021, ishte e qartë se diçka nuk shkonte mirë, në një mënyrë që sugjeronte një rikthim të drogës.

“Isha e shqetësuar për të, duke e ditur se ai kishte kaluar gjithçka që kishte kaluar”, tha ajo. “Sa herë që ai kishte një operacion, ata po i japin opioidë për dhimbje dhe cikli fillon përsëri,” tha ajo.

Zëri i tij i ngathët, reagimet e ngadalta dhe fytyra e fryrë në atë shfaqje, një kontrast me pesë bashkëmoshatarët e tij të ruajtur mirë, të veshur bukur, u shpjeguan nga burimet si rezultat i ‘kirurgjisë dentare urgjente’.

E vërteta ishte shumë ndryshe, siç zbuloi një nga bashkëpunëtorët e tij këtë javë: në fakt, në prag të ribashkimit televiziv, Perry kishte qenë në një periudhë të zgjatur të përdorimit të vazhdueshëm të drogës.
Ata sugjerojnë se ndoshta ishte nxitur nga thyerja e zemrës pasi romanca e tij e trazuar me të fejuarën Molly Hurwitz ishte shpërbërë kohët e fundit.

Burime pranë aktorit 54-vjeçar thonë se ai më pas do të flirtonte me përputhjet e mundshme përmes “FaceTime”, duke luajtur shpesh ‘20 Pyetjet’.

Në mënyrë tipike, ai më pas do t’u kërkonte vajzave të vinin në shtëpinë e tij në Pacific Palisades dhe, në një moment, do t’i pyeste nëse mund të merrnin drogë për të.

Nuk ka asnjë sugjerim që Crosby e ka furnizuar ndonjëherë Perry me drogë.

Një mik më tha: “Ai do të takonte vajza në aplikacionet e takimeve dhe do t’i kërkonte të vinin. Kishte një mori të rinjsh 21 deri në 25 vjeç që ai do të takonte në Raya.
Ata do të sillnin drogë me vete. Ishte kryesisht OxyContin. Do të merrte edhe drogë të paligjshme nga të dashurat e vjetra, ishte një lloj rrjeti.” /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Nuk pritej, por djali i njeriut më të pasur në Indi u dhuron miqve të tij në dasmë ora me vlerë 180 mijë euro

Nuk pritej, por djali i njeriut më të pasur në Indi u dhuron miqve të tij në dasmë ora me vlerë 180 mijë euro

Magazina
Momente që nuk duhen humbur - takimi emocionues i Moratas me bashkëshorten pas fitores së Spanjës në Euro 2024

Momente që nuk duhen humbur - takimi emocionues i Moratas me bashkëshorten pas fitores së Spanjës në Euro 2024

Magazina
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Të famshmit që morën pjesë në dasmën më të përfolur të momentit, e cila kushtoi mbi 500 milionë euro

Të famshmit që morën pjesë në dasmën më të përfolur të momentit, e cila kushtoi mbi 500 milionë euro

Magazina
Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Magazina
Kalo në kategori