Ylber Ramadani i sjell fitoren Lecces, shënon super gol ndaj Frosinones

Mesfushori i Lecces, Ylber Ramadani, ka gjetur golin e parë në Serie A në përballje ndaj Frosinones.

Ramadani ka shënuar me një goditje spektakolare nga distanca, duke i dhënë avantazhin Lecces për 2-1.

Ramadani e nisi ndeshjen nga minuta e parë, ku në minutën e 89-të, kur Lecce ishte hedhur në kërkim të golit të fitores, provoi me një goditje nga distanca.

Gjuajtja e tij e fortë nuk u ndal nga portieri, duke dërguar topin në rrjetë.

Festë e mesfushorit shqiptar, por edhe e të gjithë stadiumit në Lecce, për golin spektakolar, që u dha vendasve fitoren prej 2-1./Telegrafi/

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Gjest i shëmtuar nga tifozët e Atletico Madridit, Nico Williams ndalon lojën në gjysmë për shkak të koreve raciste

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez