LAJMI I FUNDIT:

Xhiro e 17-të në Albi Mall Superligë starton sot, vëmendja kryesore në derbin Llapi – Ballkani

Xhiro e 17-të në Albi Mall Superligë starton sot, vëmendja kryesore në derbin Llapi – Ballkani

Xhiro e 17-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll starton sot me tre ndeshje që janë në program për tu zhvilluar.

Sigurisht që ndeshja kryesore e ditës së sotme do të zhvillohet në Podujevë, ku Llapi është nikoqir i Ballkanit.

Llapjanët janë të tretët në tabelë me 28 pikë, 10 më pak se lideri Ballkani që ka edhe dy ndeshje më pak të zhvilluara, megjithatë ende nuk i kanë humbur shpresat për titull.

Të besuarit e Tahir Batatinës kërkojnë fitoren në mënyrë që të ngushtojnë diferencën me kampionin në fuqi që nuk di për humbje këtë edicion ku ka marrë 12 fitore e dy barazime.

Sfidë shumë interesante zhvillohet edhe mes Prishtinës dhe Fushë Kosovës, ku kryeqytetasit kërkojnë të rikthehen te fitoret, derisa Fushë Kosova pas tre disfatave radhazi synon të marrë pikë në përballje me prishtinasit.

Dueli i tretë i ditës së sotme zhvillohet në stadiumin Liman Gegaj në Malishevë, me Malishevën që pret Lirinë e fundit në tabelë.

Të tre duelet e ditës së sotme startojnë me fillim nga ora 13:00. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Ndërkombëtare
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Ndërkombëtare
Zidane tregon emrat e dy trajnerëve prej të cilëve ka mësuar shumë

Zidane tregon emrat e dy trajnerëve prej të cilëve ka mësuar shumë

La Liga
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori