LAJMI I FUNDIT:

Xherdan Shaqiri gjen përsëri golin me Chicago Fire në MLS

Xherdan Shaqiri gjen përsëri golin me Chicago Fire në MLS

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri ka shënuar përsëri goli me skuadrën e tij Chicago Fire në Mayor League Soccer (MLS).

Reklama

Chicago Fire është mposhtur në shtëpi nga New York Red Bulls me rezultat të ngushtë 2-1, edhe pse ishin në epërsi gjatë pjesës së parë.

Goli i vetëm për vendasit u shënua pikërisht nga ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili kompletoi transferimin e tij nga Lyoni gjatë janarit.

Shaqiri u tregua i saktë duke shënuar nga penalltia për epërsinë e ekipit të tij 1-0.

Ky gol erdhi në minutën e 17-të të ndeshjes.

Vlen të theksohet se ky ishte goli i dytë për djaloshin gjilanas në MLS, teksa ka edhe dy asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori