Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez është i bindur se Blaugranët duhet të kishin fituar duelin e javës së parë kundër Rayo Vallecanos në La Liga.

Xavi fajësoi mungesën e prekjes klinike të lojtarëve të tij para portës për barazimin e tyre 0-0 me Vallecanon në Camp Nou në ndeshjen hapëse të sezonit 2022/23.

Reklama

“Nuk është e lehtë”, ka thënë fillimisht Xavi në konferencën për shtyp përpara duelit në udhëtim kundër Real Sociedadit.

“Ne duhet të kemi përulësi. Ndeshja kundër Rayos ishte një turp futbollistik. E meritonim të fitonim dhe na mungonte efektiviteti. Kemi luajtur një lojë të mirë. Unë preferoj euforinë më shumë sesa humbjen”.

Reklama

Barcelona ka nënshkruar me Jules Kounde, por ata ende nuk e kanë regjistruar ish-qendërmbrojtësin e Sevillas pasi duhet të krijojnë hapësirë ​​në kufirin e pagave të tyre dhe të respektojnë rregulloret e La Liga.

Reklama

Xavi konfirmoi se klubi nuk mund të regjistrojë Kounde nëse ata nuk shkarkojnë lojtarët fillimisht.

“Ne jemi ende duke pritur. Ai është prioriteti ynë dhe do të shohim nëse mund të regjistrohet. Ai është një qendërmbrojtës me shumë klas dhe përvojë edhe pse është 23 vjeç”.

Si mund të regjistrohet Kounde te Barcelona Si mund të regjistrohet Kounde te Barcelona

“Te Barcelona ai do të duhet të dëshmojë çdo ndeshje nëse mund të luajë. Unë e shoh atë më shumë si qendërmbrojtës, por në një situatë urgjente ai mund të luajë si mbrojtës i krahut.

Reklama

“Ne kemi nevojë për largime për ta regjistruar atë”, përfundoi trajneri i Barcelonës. /Telegrafi/