Deontay Wilder është boksieri që të gjithë duan të shikojnë përballë Anthony Joshuas.

Por, që kjo të ndodh amerikani së pari duhet ta mbrojë titullin e WBC-së në pesha të rënda ndaj Tyson Furyt më 1 dhjetor.

Dhe normalisht para këtij meçi Wilder është i ftuar në shumë emisione pasi dy konferencat e para për media kanë përfunduar.

Wilder dhe Fury konfrontohen në skenë, ndërpritet konferenca e parë për media pas ndërhyrjes së sigurimit Wilder dhe Fury konfrontohen në skenë, ndërpritet konferenca e parë për media pas ndërhyrjes së sigurimit

32-vjeçari ishte i ftuar në televizionin spanjoll, Nacion ESPN, për të folur rreth përballjes së tij të ardhshme dhe gjatë një pjese të emisionit i kërkohet të godas maskotën.

Deontay Wilder dhe Tyson Fury duke folur përballë njëri-tjetrit në konferencën për media në Los Anxhelos (Foto: Victor Decolongon/Getty Images/Guliver)

Normalisht ishte fjala për një goditje të lehtë, por këtë nuk e logjikoi boksieri amerikan.

Arsyeja pse Deontay Wilder mban maskë dhe quhet “Bombarduesi i Bronztë” (Foto/Video) Arsyeja pse Deontay Wilder mban maskë dhe quhet “Bombarduesi i Bronztë” (Foto/Video)

Wilder e goditi aq fortë maskotën sa që personit brenda saj ia theu nofullën, por pasi e kuptoi se çfarë ka bërë tha se nuk e ka logjikuar se kishe një njeri brenda kostumit.

Rekordi i boksierit amerikan në 40 përballje është: 40 fitore, 39 me nokaut. /Telegrafi/