West Ham United ka kërkuar transferimin e Gonzalo Higuain nga Juventusi për një kosto prej 40 milionë euro, pasi u refuzuan nga disa sulmues.

Eksperti italian i transferimeve Gianluca Di Marzio pretendon se londinezët ofruan 40 milionë euro për Maxi Gomez dhe Sebastien Haller, por ylli i Celta Vigos dhe ai i Eintracht Frankfurt refuzuan poshtë transferimin.

Sipas Sky Sport Italia, tani buxheti prej 40 milionë euro mund të përdoret për Higuain, edhe pse West Ham dëshiron që veterani argjentinas të huazohet me mundësi blerje.

Higuain refuzon largimin nga Juventusi Higuain refuzon largimin nga Juventusi

Opsioni do të bëhej një detyrim nëse kushtet e caktuara do të përmbushën gjatë sezonit në Ligës Premier.

Higuain nuk ka vend te Juventusi (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi i njohur si El Pipita është 31 vjeç dhe u kthye në Torino pas huazimeve zhgënjyese te Milani dhe Chelsea.

Maurizio Sarri nuk e ka ndërmend ta mbajë atë në Juventus dhe sulmuesi ka refuzuar deri tani një lëvizje te Roma, por mund të pranojë një tjetër magji në Ligën Premier. /Telegrafi/