LAJMI I FUNDIT:

Wess Mitchell të enjten për vizitë zyrtare në Shkup

Wess Mitchell të enjten për vizitë zyrtare në Shkup

Ndihmësi i sekretarit amerikan për Evropë dhe Euroazi, Wess Mitchell, më 13 shtator do të udhëtojë për në Shkup, ku do të ketë takime me përfaqësuesit qeveritar në vend.

Reklama

Mitchell në prag të referendumit të 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë, pritet të ketë takim me kryeministrin Zoran Zaev, Talat Xhaferin dhe zyrtarët tjerë qeveritar, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Paraprakisht Mitchell do të qëndrojë në Gjeorgji, ku do të merr pjesë në konferencën ndërkombëtare në Tbilisi dhe do të ketë takime me përfaqësuesit qeveritar dhe të shoqërisë civile./Telegrafi/