LAJMI I FUNDIT:

Wendy Williams u diagnostikua me afazi dhe demencë frontotemporale

Wendy Williams u diagnostikua me afazi dhe demencë frontotemporale
Wendy Williams

Wendy Williams është diagnostikuar me afazi primare progresive dhe demencë frontotemporale.

Williams kishte marrë një pushim nga emisioni i saj në vitin 2021, ndërsa merrej me çështje shëndetësore dhe në vitin 2023, pasi iu nënshtrua “testeve mjekësore”, ajo u diagnostikua me kushtet që ndikojnë në gjuhën, sjelljen e komunikimit dhe funksionin.


59-vjeçarja kishte qenë e hapur për publikun në lidhje me sëmundjen e saj Graves dhe diagnozat limfedemë.

Wendy Williams

Fillimisht ajo mori një pushim të pacaktuar nga emisioni i saj i gjatë, “Wendy”, i cili u shfaq premierë në vitin 2008.

Të gjitha lajmet nga Wendy Williams
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Wendy Williams

Në vitin 2022 u njoftua se Sherri Shepherd do të fliste për emisionin si drejtuese.

Wendy Williams

Afazia i lë pacientët në vështirësi për të kuptuar gjuhën dhe për të komunikuar. Kjo fitoi vëmendje të gjerë kur aktori Bruce Willis zbuloi diagnozën e tij në vitin 2022. Ai më vonë zbuloi se ishte diagnostikuar edhe me demencë frontotemporale.

Demenca frontotemporale, e njohur gjithashtu si FTD, përshkruan një grup çrregullimesh të trurit që prekin lobet frontale dhe të përkohshme të trurit, të cilat lidhen me personalitetin, sjelljen dhe gjuhën. /Telegrafi/

Wendy Williams

Në trend Magazina

Më shumë
Time Magazine shënon historinë e grave shqiptare: Nga refugjatja Sherife Luta më 1999, në yllin ndërkombëtar Dua Lipa

Time Magazine shënon historinë e grave shqiptare: Nga refugjatja Sherife Luta më 1999, në yllin ndërkombëtar Dua Lipa

Lavdije Rexhepi
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Hisen Berisha 'ngacmon' Adelina Ismailin në emision:

Hisen Berisha 'ngacmon' Adelina Ismailin në emision: "Ushtrinë time do ta bëj" ma ke kushtuar mua, sepse po e bëja ushtrinë në atë kohë

Magazina
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina
Xhuli: Në Kosovë nuk do të bëhet më luftë, por nëse bëhet Vedati do të ikë përsëri - ai është 'Komandant Bllaca'

Xhuli: Në Kosovë nuk do të bëhet më luftë, por nëse bëhet Vedati do të ikë përsëri - ai është 'Komandant Bllaca'

Magazina
Tuna reagon e revoltuar: Alamet burra - gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemegjinj

Tuna reagon e revoltuar: Alamet burra - gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemegjinj

Magazina
Kalo në kategori