LAJMI I FUNDIT:

Vushtrri, kapi bashkëshorten për fyti dhe me kokën e saj goditi murin – babai i nëntë fëmijëve dënohet me 6 muaj burg

Vushtrri, kapi bashkëshorten për fyti dhe me kokën e saj goditi murin – babai i nëntë fëmijëve dënohet me 6 muaj burg

Gjykata e Mitrovicës ka dënuar me 6 muaj burg një burrë nga Vushtrria për dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Në vendimin e gjykatës që është dhënë më 19 janar, bëhet e ditur se më 16 prill 2022, rreth orës 19:30 në shtëpinë e tij S.M i ka shkaktuar lëndime të lehta trupore bashkëshortes së tij dhe ka goditur me shuplakë dy fëmijët e tij.

Në aktgjykim thuhet se në gjendje të alkoolizuar me 1,71% alkool në gjak, së pari fëmijët R. dhe S. i ka goditur me nga një shuplakë, e kur ka ndërhyrë bashkëshortja e tij e dëmtuara L. duke i thënë që mos t’i godet më, të njëjtën e ka kapur për fyti dhe me kokën e saj e ka goditur murin.

Reklama
Reklama

Nga këto goditje e njëjta ka pësuar lëndime të lehta trupore në formën e ndrydhjeve në pjesën e zverkut të kokës.

Vendimi vazhdon se pas kësaj, e dëmtuara ka ikur në shtëpinë e kunatit të vet dhe me çelës e ka mbyllur derën e hyrjes, por i pandehuri ka vrapuar pas saj dhe e ka thyer xhamin në derë.

Me këtë, sipas Gjykatës së Mitrovicës i pandehuri ka kryer veprën penale ‘Lëndim i lehtë trupor’.

Tutje, në vendim theksohet se në dënimin me burgim, të pandehurit i llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim nga 16 prilli i vitit 2022 deri më 4 korrik 2022.

Reklama

I pandehuri, sipas njoftimit, ka deklaruar se dëshiron ta pranojë fajësinë dhe ka shtuar se nuk është dashur që fare ta prekë me dorë bashkëshorten e tij por që i vjen keq për atë se çfarë ka ndodhur, për më tepër për faktin se bashkëshortja e tij kujdeset për fëmijët dhe është i penduar shumë.

Reklama

Ai ka shtuar se arsyeja se pse mendon që është përsëritur kjo vepër nga ana e tij, ka qenë sepse i njëjti është prind i nëntë fëmijëve dhe rrjedhimisht është tepër i ngarkuar, ndërsa nuk ka dëshirë asnjëherë që të ketë probleme./Kallxo.com/

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Lajme
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Lajme
Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Lajme
Kurti: Nuk është mirë të thoni

Kurti: Nuk është mirë të thoni "Asociacioni po bëhet"

Lajme
I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

Drejtësi
Kalo në kategori