Voska nuk arrin të shkruaj historinë, Tikveshi fiton Kupën e Maqedonisë

Skuadra e Tikveshit është fituese e trofeut të Kupës së Maqedonisë së Veriut, pasi në finale triumfuan ndaj Voska Sport me rezultatin 2:1.

Pjesa e parë kaloi nën dominimin e Tikveshit, që në pushim shkuan në avantazh me golin e Stojloskit të shënuar në minutën e 41-të.

Në pjesën e dytë, skuadra nga Kavadari avansoi  në 2:0 me golin e Silvas të shënuar në minutën e 59-të.

Minuta e 77-të solli golin për ekipin shqiptar, kur Sharkoski realizoi për Voskën, duke ngushtuar diferencën në 2:1.

Skuadra nga Ohri u mundua deri në fund të gjejë golin e barazimit, por ndeshja u mbyll me rezultat 2:1 dhe fitore të Tikveshit, që fiton për herë të parë në histori trofeun e Kupës.

Nga ana tjetër edhe për ekipin shqiptar ky ishte sukses historik, pasi për herë të parë Voska luan në një finale të Kupës.

Me fitimin e Kupës, tashmë Tikveshi do të luaj në garat eliminatore të Ligës së Konferencës këtë verë. /Telegrafi/

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier