Arsenali ka marrë një fitore të lehtë nga udhëtimi në Ukrainë tek Vorskla.

Reklama

Trajneri spanjoll i Arsenalit, Unay Emery kishte vendosur t’i pushojë lojtarët kryesor.

Por edhe pse luajtën shumica e lojtarëve të rinj, Topçinjtë triumfuan lehtësisht me rezultat 0-3.

Smith-Rowe, Aaron Ramsey dhe Joe Willock ishin realizuesit e golave për Arsenalin.

Ishin pikërisht realizuesit e golave që morën notat më të larta në këtë sfidë.

Tek vendasit për gjatë 90 minutave u paraqit mbrojtësi i Kosovës, Ardin Dallku që pati paraqitje mjaftë të mirë 6.2. /Telegrafi/