Vlerësimi për Lirim Kastratin e Ardijan Ademin dhe të tjerët: Dinamo Zagreb 0-1 Villarreal

Dinamo Zagreb ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Villarrealit me rezultat 1-0 në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të Ligës së Evropës.

Ndeshja ishte e fortë dhe e barabartë, gjë që e vendoi një penallti në pjesën e parë.

Gerard Moreno ishte ai që e shënoi golin dhe u vlerësua si lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 8.0.

Vlerësim të njëjtë kishte edhe Dani Parejo.

Lirim Kastrati që u fut në lojë në minutën e 61-të u vlerësua me notën 6.5, ndërsa Arijan Ademi u vlerësua me notën 6.8.

Dinamo do të kërkojë të bëjë më shumë në ndeshjen kthyese.

Notat e lojtarëve të Dinamo Zagreb dhe Villarreal

/Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG