LAJMI I FUNDIT:

Virgil van Dijk befasohet kur i thuhet se kush janë favoritët për Euro 2024

Virgil van Dijk befasohet kur i thuhet se kush janë favoritët për Euro 2024

Virgil van Dijk u befasua kur iu tha se cilët janë favoritët për Euro 2024. Pas një edicioni rraskapitës me Liverpoolin, holandezi ka marrë një pushim të shkurtër përpara se të rikthehet në aksion pasi do të drejtojë Holandën në Kampionatin Evropian.

Holanda është në grup me Francën, Poloninë dhe Austrinë në Grupin D.

Duke folur përpara Çmimit të Madh të Monakos, korrespondenti i Sky Sports F1, Craig Slater i tha yllit të Reds se Anglia është favorite për ta fituar trofeun.


Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij
Lexo po ashtu Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij

Pasi u tha se Tre Luanët janë favorit, mbrojtësi u përgjigj: “A janë ata?”.

Megjithatë, 32-vjeçari pranon se Anglia ka një skuadër të fortë pasi përmendi edhe Francën.

Van Dijk pyetet për të ardhmen te Liverpooli, por holandezi jep sinjale se mund të largohet
Lexo po ashtu Van Dijk pyetet për të ardhmen te Liverpooli, por holandezi jep sinjale se mund të largohet

“Anglia ka një ekip shumë, shumë të mirë”, shtoi ai. “Franca është shumë e fortë”.

Anglia u mund nga Italia me penallti në finalen e Euro 2020. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

La Liga
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Kalo në kategori