LAJMI I FUNDIT:

Villarreal më i mirë se Dinamo Zagreb edhe në ndeshjen e dytë, futet në mesin e katër më të mirave

Villarreal më i mirë se Dinamo Zagreb edhe në ndeshjen e dytë, futet në mesin e katër më të mirave

Villarreali ka arritur të shënojë fitore ndaj Dinamo Zagrebit edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale me rezultat 2-1.

Reklama

Spanjollët kishin arritur të fitonin edhe në ndeshjen e parë të zhvilluar në ‘Maksimir’ me rezultat 1-0.

Samuel Chukëueze rrezikoi i pari në minutën e 18-të, por gol nuk kishte.

I njëjti në minutën e 36-të asistoi për Paco Alcacer i cili shënoi për 1-0.

Kur pritej që pjesa e parë të përfundonte në skenë doli Gerard Moreno  që shënoi për 2-0.

https://www.youtube.com/watch?v=jWtL6lG333M

Në pjesën e dytë krejt çka bëri Dinamo ishte një gol me lojtarin e tyre më të mirë Mislav Orsic që e shfrytëzoi asistimin e Bruno Petkovic për 2-1.

Rastet e fundit në këtë ndeshje i takuan Villarrealit, por Chukwuese, dy herë nuk ishte i saktë.

https://mobile.twitter.com/EuropaLeague/status/1382786893260148739

Villarreali pas fitores futet në mesin e katër ekipeve më të mira në Ligën e Evropës./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori