LAJMI I FUNDIT:

Vetëvrasja e Sokol Halilit, Policia: Gjatë intervenimit janë larguar anëtarët e familjes nga shtëpia

Vetëvrasja e Sokol Halilit, Policia: Gjatë intervenimit janë larguar anëtarët e familjes nga shtëpia

Sokol Halili i cili dyshohej për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij në oborrin e Klinikës Gjinekelogjike në QKUK është vetëvrarë në shtëpinë e tij edhe pse Policia e Kosovës ishte munduar të negociojë me të që të vet-dorëzohet.

Reklama

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 13:45 në fshatin Davidoc, në Shtime.

Tutje në raport sqarohet se njësitet policore gjatë aksionit për arrestimin e të dyshuarit kanë arritur që të largojnë anëtarët e familjes nga shtëpia, ndërsa i dyshuari nuk ka pranuar negocimin me policinë, ku më pas ka qëlluar veten me revole.

“Fsh. Davidoc, Shtime 02.12.2022 – 13:45. Njësitë policore kanë zhvilluar një aksion për arrestimin e të dyshuarit  kosovar lidhur me rastin vrasje. Gjatë intervenimit është arritur që të largohen anëtarët e familjes nga shtëpia, ndërsa i dyshuari nuk ka pranuar negocimin me policinë dhe ka qëlluar veten me revole”, thuhet në raport.

Siç bëhet e ditur në raport, vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor.

Ndërsa në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me një karikator pa fishekë dhe një predhë.

“Përveç njësive të nevojshme policore në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Lajme
Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Politikë
Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Politikë
Presidentja Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

Presidentja Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

Lajme
QUINT dhe BE-ja ripërsërisin qëndrimet kundër veprimeve të fundit të Kosovës në veri

QUINT dhe BE-ja ripërsërisin qëndrimet kundër veprimeve të fundit të Kosovës në veri

Lajme
Domatja shqiptare e sigurt, përgënjeshtrohet lajmi për kthim të një ngarkese nga BE-ja

Domatja shqiptare e sigurt, përgënjeshtrohet lajmi për kthim të një ngarkese nga BE-ja

Lajme
Kalo në kategori