LAJMI I FUNDIT:

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Te Manchester City kanë shumë arsye për të qenë të frustruar pas barazimit 3-3 në derbin me Tottenhamin në Etihad dhe më së shumti për vendimin e pakuptueshëm të gjyqtarit kryesor Simon Hooper në kohën shtesë.

Qytetarët rrethuan gjyqtarin në minutën e katërt të kohës shtesë dhe u bë një bujë e madhe pasi askush nuk mund ta besonte atë që po ndodhte.

Man City nisi një kundërsulm premtues për 4-3, kur Rodri pasoi te Haaland në mesin e fushës dhe norvegjezi hyri në duel me Emerson Royal.

Edhe pse mbrojtësi i Spurs e kapi atë, Haaland arriti të ruante ekuilibrin dhe të vazhdonte aksionin dhe gjyqtari zgjati dorën në atë moment për të sinjalizuar avantazhin në lojë.

Nga java në javë, nga skandali në skandal nga gjyqtarët në Ligën Premier, tani në duelin Man City-Tottenham
Lexo po ashtu Nga java në javë, nga skandali në skandal nga gjyqtarët në Ligën Premier, tani në duelin Man City-Tottenham

Në vazhdim të aksionit, Haaland pasoi te Jack Grealish, i cili ishte më i shpejtë se e gjithë linja mbrojtëse e Spurs dhe u fut në një situatë ballë për ballë me portierin Vicario.

Megjithatë, Hooper në atë moment ndërpreu aksionin e Man Cityt dhe e ktheu topin afër mesit të fushës ku më parë Royal kishte faulluar Haalandin.

Haaland, Mateo Kovacic dhe Ruben Dias menjëherë filluan të hapin krahët, ndërsa edhe Guardiola gjithashtu reagoi i zhgënjyer.

Lojtar norvegjez ishte shumë i zhgënjyer edhe pas përfundmit të ndeshjes, ku nuk mungonin edhe ofendimet drejt gjyqtarit./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Ndërkombëtare
Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Ndërkombëtare
Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Ligat tjera
Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Serie A
Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Bundesliga
Kalo në kategori