LAJMI I FUNDIT:

Vëllaznimi vazhdon i pamposhtur në basketboll

Vëllaznimi vazhdon i pamposhtur në basketboll
Foto: Basketbolli.com

Derbin e javës në xhiron e pestë të Ligës së Parë e ka fituar Vëllaznimi, që ka triumfuar ndaj AS Prishtinës në udhëtim me rezultat 64:80.

Në fakt, skuadra kuqezi ka dominuar nga fillimi dhe fitoren nuk e rrezikoi për asnjë moment.


Vëllaznimi ka pesë fitore në po aq ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Parë, derisa AS Prishtina pësoi humbjen e parë pas tri fitoreve radhazi.

Neë Basket ka regjistruar fitoren e parë pas katër humbjeve radhazi, duke mundur Prishtinën e Re me rezultat 70:55.

Ndërkohë, Prishtina e Re ka dy fitore dhe dy humbje.

Bore aka pësuar humbjen e pestë nga po aq ndeshje të zhvilluara, derisa kësaj radhe është mundur nga Drita me rezultat 67:74. Skuadra gjilanase ka dy fitore dhe dy humbje.

Në ndeshjen e fundit për këtë xhiro, Istogu ka mundur Kerasan Prishtinën me rezultat 84:62. Istogasit kanë tri fitore dhe një humbje, kurse prishtinasit tri fitore dhe dy humbje.

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Ndërkombëtare
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori