Vëllai i Antoine Griezmann, Theo i shlyen postimet në Twitter në inkuadrimin e vonshëm të sulmuesit në derbin ndaj Atleticos

E ardhmja e Antoine Griezmannit te Barcelona është në dyshime, sidomos pas barazimit 2-2 ndaj Atletico Madridit në mbrëmjen e të martës.

Sulmuesi francez kaloi te katalunasit për 120 milionë euro nga Rojiblancos në verën e vitit 2019, mirëpo u inkuadrua në minutën e 90-të ndaj ish-skuadrës së tij.

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien e inkuadroi në lojë fillimisht Ansu Fatin, e në tre minutat e fundit të takimit, i dha shansin edhe Griezmannit kur rezultati ishte 2-2.

Lexo po ashtu Reagimi i Diego Simeones për inkuadrimin e vonshëm në lojë të Antoine Griezmannit për Barcelonën

Lojtari 29-vjeçar e zëvendësoi Arturo Vidalin, mirëpo koha për të që të tentonte të bënte ndonjë ndryshim në rezultat ishte shumë e pakët.

Për këtë inkuadrim të vonshëm të Antoines në lojë, ka reaguar vëllai i tij Theo Griezmann, që e ka quajtur veprimin e Setienit si qesharak.

Lexo po ashtu Setien nuk do t’i kërkojë falje Griezmannit për inkuadrimin e vonshëm në lojë që i bëri në barazimin ndaj Atleticos

“Dua të qaj, seriozisht”, kishte shkruar Theo në llogarinë e tij në Twitter.

Por, pas pak minutash, ai e kishte fshirë postimin e bërë, duke ditur se mund t’i shkaktonte probleme Antoines te Barcelona. /Telegrafi/

"Unë thjeshtë dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Zbulohen dhe renditen 10 sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, shumë befasi në listë