LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon ‘lufta’ në Al Ittihad: Gallardo i kërkon Benzemës të stërvitet vetëm, francezi largohet nga seanca stërvitore

Vazhdon ‘lufta’ në Al Ittihad: Gallardo i kërkon Benzemës të stërvitet vetëm, francezi largohet nga seanca stërvitore

Kur gjithçka dukej se ishte kthyer në qetësi, stuhia është shfaqur sërish në Al Ittihad me protagonist Karim Benzema.

Ylli francez, i cili javët e fundit mungoi kur u kthye në ekip në një tjetër episod të rrethuar nga polemika, inskenoi marrëdhënien e tij të prishur me Marcelo Gallardo në stërvitje të hënën.

Gjatë seancës të së hënës së skuadrës arabe, trajneri argjentinas urdhëroi ish-lojtarin e Real Madridit të ushtrohej i vetëm pas një pjese të parë të punës me grupin që po luan sot një miqësore.


Benzema rikthehet në stërvitje me Al Ittihad, qeveria arabe merr përsipër ta zgjidh çështjen e tij
Lexo po ashtu Benzema rikthehet në stërvitje me Al Ittihad, qeveria arabe merr përsipër ta zgjidh çështjen e tij

Megjithatë, sipas gazetës Marca, Benzema nuk pranoi ta bënte këtë dhe u largua nga seanca.

Në fakt, sulmuesi tashmë kishte ushtruar individualisht, i imponuar nga klubi, gjatë ditëve të mungesës së tij në para-sezon në Emiratet e Bashkuara Arabe, diçka që futbollisti do t’ia kishte kujtuar trajnerit të tij, duke pretenduar se ishte i aftë të paktën të stërvitej me ata që nuk kishin luajtur ndeshjen e së dielës.

Benzema nuk është thirrur për ndeshjen e skuadrës së tij kundër Al Tait dhe dje është parë duke u stërvitur në palestër me lojtarët e dëmtuar.

Ndërkohë, pasiguria vazhdon të rri pezull mbi Arabinë Saudite, me një nga yjet e saj më të mëdhenj të pakënaqur dhe madje në prag të largimit në afatin kalimtar të janarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Përfaqësueset
Kalo në kategori