Ky është momenti kur një grua ka thyer kyçin e këmbës – pasi ka marrë një kërcim në një liqen të ngrirë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet tregojnë gruan e paidentifikuar që shfaqet derisa heq kapelën e saj dhe fillon të vrapojë nëpër një rrëke drejt liqenit në Rusi.

Ajo mund të shihet duke kërcyer – duke mbajtur duart nën gjunjë – përpara se të përplaset në shtresën e akullit.

Një zhurmë me zë të lartë mund të dëgjohet, pasi pamjet tregojnë gruan që godet kokën dhe rrëshqet nëpër sipërfaqe. /Telegrafi/