LAJMI I FUNDIT:

Vajza nëntëvjeçare dhunohet, vritet e copëtohet nga nëna dhe i dashuri saj (Foto)

Vajza nëntëvjeçare dhunohet, vritet e copëtohet nga nëna dhe i dashuri saj (Foto)
VIctim Victoria Martens, 10. is seen in a Facebook photo Albuquerque police are releasing new details in what they are calling one of the worst cases they've ever seen. Police said 35-year-old Michelle Martens and her boyfriend, 31-year-old Fabian Gonzales confessed to police Wednesday that they injected Martens' 10-year-old daughter with methamphetamines "to make her calm down so they could do what they wanted with the little girl." Police said the young girl was sexually assaulted by Gonzales and his cousin, 31-year-old Jessica Kelley. After the assault police said the girl was either stabbed and strangled to death. "What happened to this little girl is¿ Horrific. It's one of the worst things I've read in my entire life," Albuquerque police spokesman Tanner Tixier said in a news conference Wednesday night. Tixier added that from his conversation with detectives Martens did not show any remorse. "I can't speak to what this mother was planning for her child other than the horrific events that happened to this child. I would find it hard to believe that she was planning a birthday party for this child," Tixier said. Kelley has refused to talk to police so far, but is currently in the hospital recovering from injuries she likely sustained while trying to flee the scene, Tixier said.

Trupi i djegur i Victoria Martensit është gjetur në banesën e saj në New Mexico, pasi është dhunuar, mbytur dhe copëtuar në prag të ditëlindjes së dhjetë.

Reklama

Policia ka konfirmuar se asaj i është dhënë amfetaminë, e pastaj është sulmuar seksualisht, ndërsa më vonë ia kanë zënë frymën derisa është mbytur, transmeton Telegrafi.

Me të shkuar në banesën e saj, forcat e rendit e kanë gjetur vajzën e shkrumbëzuar dhe të  mbështjellë me tapet në një cep të banjës.

Mësohet se ajo është droguar nga nëna saj, Michelle Martens, e cila e ka ndihmuar të dashurin Fabian Gonzales që ta dhunojë seksualisht.

Partnerët kriminelë janë ndihmuar nga një kushëri e saj, që të presin gjymtyrët dhe kokën e fëmijës, për ta djegur dhe zhdukur dëshmitë.

Por, fqinjët që kanë dyshuar për një aktivitet të pazakontë në afërsi të tyre, e kanë njoftuar Policinë, të cilët më pas e kanë thyer derën me forcë.

Mbi nënën dhe të dashurin e saj rëndon dënimi për abuzim me fëmijë dhe sulm seksual, që ka rezultuar me vdekje.

Pa dënim nuk mbetet as kushërira e cila ndihmoi në fshehjen e provave, për këtë krim mizor. /Telegrafi/

This Aug. 25, 2016 booking photo provided by the Metropolitan Detention Center shows Michelle Martens. New Mexico Gov. Susana Martinez says what happened to the little girl "is unspeakable and justice should come down like a hammer" on whoever is responsible. Officer Tanner Tixier said in a news release Wednesday, Aug. 24, that charges are being filed against Martens, Fabian Gonzales, and Jessica Kelley.(Metropolitan Detention Center via AP)

Fabian Gonzales,. Albuquerque police are releasing new details in what they are calling one of the worst cases they've ever seen. Police said 35-year-old Michelle Martens and her boyfriend, 31-year-old Fabian Gonzales confessed to police Wednesday that they injected Martens' 10-year-old daughter with methamphetamines "to make her calm down so they could do what they wanted with the little girl." Police said the young girl was sexually assaulted by Gonzales and his cousin, 31-year-old Jessica Kelley. After the assault police said the girl was either stabbed and strangled to death. "What happened to this little girl is¿ Horrific. It's one of the worst things I've read in my entire life," Albuquerque police spokesman Tanner Tixier said in a news conference Wednesday night. Tixier added that from his conversation with detectives Martens did not show any remorse. "I can't speak to what this mother was planning for her child other than the horrific events that happened to this child. I would find it hard to believe that she was planning a birthday party for this child," Tixier said. Kelley has refused to talk to police so far, but is currently in the hospital recovering from injuries she likely sustained while trying to flee the scene, Tixier said.

Në trend Botë

Më shumë
Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Evropa
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Nxënësi 13-vjeç rrah brutalisht profesorin në Skoci, mësimdhënësi përfundon i shtrirë në korridorin e shkollës pothuajse pa ndjenja

Nxënësi 13-vjeç rrah brutalisht profesorin në Skoci, mësimdhënësi përfundon i shtrirë në korridorin e shkollës pothuajse pa ndjenja

Evropa
Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Botë
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori